středa 28. května 2014

Netradiční design metody na UX Monday v Ostravě

26. 5. 2014 jsem workshopovala na Ostravském UX Monday. Ostrava mě přivítala krásným počasím, díky kterému jsem si mohla poprvé v životě vyzkoušet parkování na dálnici. Nicméně dojela jsem :)


#10minutdenne

Koncept této putovní přednášky vznikl před rokem s cílem předávat jednoduché, praktické a užitečné informace, které jste schopni zůročit hned další pracovní den. Spoustu metod se při návrhu webu nepoužívá s argumentem, že jsou časově nebo finančně náročné. Věřte mi, nejsou. Stačí o nich vědět a vybrat takové, které se hodí pro váš aktuální projekt. Zaberou vím možná více, než 10 minut denně, ale rozhodně stojí za to je vyzkoušet. On totiž návrh webu ve skutečnosti wireframem nezačíná :)S účastníky jsme si vyzkoušeli jak by vypadal, jak by se choval a jak by působil na ostatní jejich web, pokud by byl skutečným člověkem.


Celý večer jsem začali hledáním zajímavých nápadů na podnikání. Hlasováním vznikly 4 týmy, které pracovaly na těchto tématech:

1) Brandové dorty
2) Cyklohospoda
3) Kurzy a workshopy pro holky v IT
4) Designový nábytekNejvíc se odvázali kluci u návrhu brandových dortů a jejich projekt "Pobořil Dort - Nejsem Kaufland, abych byl všude" byl vyhodnocen jako nejlepší.


1 komentář:

  1. Super akce, díky za další pohled do mozaiky zvané UX

    OdpovědětVymazat